کاشت دندان

 آیا از روش های کاشت دندان مطلع هستید؟ می دانیم که دندان از دسته زیبایی های صورت محسوب می شود به طوری که اگر دندان هایمان را از دست دهیم  علاوه بر شکل ظاهری نازیبا سلامت ما نیز به خطر می افتد. در نظر داشته باشید که برای کاشت دندان باید در ابتدا از دندان ها عکس برداری شده و شرایط سلامت لثه شما مورد بررسی قرار بگیرد. در این بخش به طور دقیق در خصوص روش های کاشت دندان و همینطور سایر مسایل موجود صحبت می شود. در نظر داشته باشید که کاشت دندان برای سنین مختلف دارای شرایط مختلفی است.

روش های کاشت دندان

به طور کلی وقتی صحبت از کاشت دندان است یعنی قرار است که دندانی جایگزین فضای خالی دهان شما شود به این ترتیب باید این موضوع را مدنظر قرار دهید که به طور کلی کاشت دندان از نظر علم دندانپزشکی ایمپلنت نامیده می شود.

در این روش در ابتدا وضعیت لثه فرد مورد عکسبرداری قرار می گیرد و مشخص می شود که لثه او دارای چه مکانیزمی است، سپس پایه ای از جنس لثه در دهان شما جانمایی می شود و باید به مدت یک الی سه هفته صبر کنید تا استخوان سازی فک صورت پذیرد. سپس نوبت به قرار دادن روکش است که به طور بسیار دقیق بر روی پایه اولیه سوار می شود. در نظر داشته باشید که ایمپلنت دندان برای افرادی که دندان های خود را از دست داده اند یک روش مادام العمر محسوب می شود. در این روش شما می توانید به راحتی هر آنچه قبلا می خوردید بخورید و در نظر داشته باشید که ظاهر شما نیز بسیار زیبا خواهد بود. روش دیگری که برای کاشت دندان استفاده می شود استفاده از دندان های ژله ای است که در لاین کاشت موقت قرار دارد.


چه کسانی واجد شرایط کاشت دندان هستند؟

افرادی که دندان هایشان را بر اثر مصرف بیش از حد شیرینی و شکلات و عدم رعایت بهداشت از دست داده اند.

افرادی که به دلیل مصرف شدید سیگار مجبور به کشیدن دندانهایشان شده اند.

افرادی که به دلیل رویش نامناسب دندان ها مجبور به کشیدن دندان شده اند.

و به طور کلی هر فردی که در دهان خود فضای خالی دارد در صورتی که لثه های سالمی داشته باشد می تواند از روش کاشت دندان استفاده کند.

در نظر داشته باشید که در روش ایمپلنت به هیچ عنوان دردی احساس نخواهید کرد و لثه شما به طور کامل بی حس می شود  پس از پایه گذاری اولیه باید بیشتر به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهید. زیرا هنوز پایه روکش بر روی دندان شما سوار نشده است و به نوعی فضای باز در دهان شما مستعد عفونت است.

در نظر داشته باشید که کاشت دندان برای افرادی که قصد دارند دندان های زیبا و ردیف داشته باشند با صلاحدید پزشک بلامانع است.

مراقبت های قبل و پس از کاشت دندان

برای کاشت دندان در ابتدا از تمامی وضعیت دهانتان تصویربرداری می شود سپس محل قرار گیری دندان از طریق قالب گیری مشخص خواهد شد.، شما باید در هر شرایط بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید.

پس از پایه گذاری اولیه باید به صورت روتین از آب نمک استفاده کنید و همینطور که می دانید باید بتوانید محل پایه گذاری را با استفاده از مسواک های نرم نظافت کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که پس از پایه گذاری اولیه از مصرف غذاهای داغ و نوشیدنی های چسبناک دوری کنید.

بهتر است که با سمت ایمپلنت شده غذا نخورید زیرا خارج کردن ذرات غذا از این بخش دشوار است.

پس از اینکه روکش بر روی پایه قرار داده شده باید بتوانید به طور دقیق به وضعیت بهداشت دندان خود اهمیت دهید دقت کنید که به هیچ عنوان نباید از غذاهای چسبناک تا حدود دو ماه پس از ایمپلنت استفاده کنید.


هزینه کاشت دندان

شرایط کاشت دندان تا به این جای کار مورد بررسی قرار گرفت اما بارها و بارها در خصوص هزینه های ایمپلنت دندان سوال می شود در نظر داشته باشید که برای هر دندان بسته به جنس انتخابی و شرایط فک افراد قیمت گذاری صورت می گیرد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت روز ایمپلنت دندان به جداول قیمت گذاری مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که کاشت دندان برای افرادی مناسب است که فک آنها به رشد کامل رسیده است و اگر فرد در سنین کودکی بر اثر حادثه و تصادف دندان های خود را از دست داده باشد به صلاحدید پزشک می تواند کاشت دندان را به طور دقیق انجام دهد و هیچ مشکلی در این مسیر دیده نخواهد شد. نتیجه ایمپلنت دندان بسیار لذت بخش است.

جمع بندی

برای اینکه بتوانید از کاشت پایه ای دندان نتیجه بهتری کسب کنید باید به محض به وجود آمدن فضا خالی در دهان اقدام به ایمپلنت دندان کنید.


  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: