بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان درمانی است که به دلیل روش های مختلف دارای قیمت های متنوعی می باشد. با استفاده از بلیچینگ دندان می توانید دندان هایی سفید و خوش‌رنگ را تجربه کنید.

بلیچینگ دندان

یکی از رازهای زیبایی لبخند، داشتن دندان های سفید و ردیف می باشد. در واقع کسانی که از دندان‌های سفید برخوردارند می‌توانند جزء کسانی باشند که لبخند زیبایی دارند؛ اما برخی از افراد به دلایل مختلف دندان های خوش رنگ ندارند و اغلب آنها به دلیل داشتن دندان های زرد و تیره دچار بی اعتماد به نفسی می شوند؛ اما برای این افراد خبر خوشی داریم چراکه درمان‌های اخیر می‌تواند در بهبود رنگ دندان های آنها تأثیرگذار باشند.

یکی از درمان‌های مؤثر بلیچینگ دندان می باشد. در واقع با استفاده از این درمان افراد می‌توانند در رنگ دندان های خود تغییر ایجاد کرده و آنها را سفید و مرواریدی رنگ نمایند. تنها کافی است برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این درمان یک نوبت ویزیت برای معاینه را درخواست کنند. نکته مهم در رابطه با بلیچینگ دندان انتخاب نوع آن است. در واقع این درمان به دو صورت انجام می شود که می توان به بلیچینگ در منزل و بلیچینگ در مطب دندانپزشکی اشاره کرد. در ادامه در رابطه با مزیت های این درمان و ارائه توضیحاتی در رابطه با انواع آن خواهیم پرداخت.

بلیچینگ دندان

انواع بلیچینگ دندان

همان طور که در بخش قبلی اشاره شد یکی از درمان‌های مؤثر برای سفید کردن دندان ها و خوش‌رنگ شدن آنها بلیچینگ می‌باشد؛ اما یادآور شدیم که بلیچینگ دندان به دو صورت امکان پذیر می باشد و افراد می‌توانند بر حسب نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنند . یکی از مهم‌ترین روش‌های این نوع درمان بلیچینگ در مطب می باشد. افرادی که تمایل دارند زیر نظر متخصص درمان را به انجام برسانند می‌توانند این مورد را انتخاب کنند.

 اما اگر به هر دلیلی توانایی رفتن به مطب را ندارند می‌توانند بلیچینگ را در منزل به انجام برسانند. برای انجام آن می‌بایست به سفارش‌های دندان پزشک و مشاوره او توجه کنند و طبق اصول پیش بروند تا بتوانند نتایج مناسبی در تغییر رنگ دندان هایشان مشاهده کنند. در ادامه در رابطه با هر کدام از این روش ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

بلیچینگ دندان در منزل و مطب

همان طور که در مبحث قبلی اشاره شد بلیچینگ دندان را می توان در منزل و مطب به انجام رساند .در رابطه با بلیچینگ در منزل می‌توان این نکات را در نظر گرفت که ابتدا فرد توسط دندانپزشک مورد معاینات کافی قرار می‌گیرد و سپس از فکین بالا و پایین او قالب گیری شده و برای وی یک جفت تری شفاف تهیه می شود پس از این مراحل می بایست به شخصی که متقاضی است مواد لازم ارائه شود که از طریق آن بتواند دندان های خود را سفید کند.

 با توجه به این مواد افراد می‌توانند طبق توصیه‌های دندانپزشک در چند روز آینده دندان‌های خود را سفید و زیبا کنند؛ اما یکی دیگر از روش‌های بلیچینگ در مطب صورت می گیرد چرا که باید زیر نظر متخصص این مواد بر روی دندان ها قرار داده شود. این نکته را یادآور شویم که غلظت آنها به مراتب بیشتر است؛ اما کسانی که تمایل دارند در مطب این کار را انجام دهند باید چندین بار به مطلب مراجعه کنند تا نتایج بهتری را مشاهده نمایند.

بلیچینگ دندان

میزان تأثیر بلیچینگ دندان

 بلیچینگ روشی است که می تواند دندان های شما را سفید و خوش رنگ کند اما این نکته را یادآور شویم که این درمان در هر فرد متفاوت می باشد و نمی‌توان یک نتیجه یکسان را در تمامی افراد متقاضی مشاهده کرد؛ اما چگونه می‌توان متوجه شد که میزان تغییر رنگ در دندان ها از طریق بلیچینگ دندان در افراد چگونه است. یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنیم جنس دندان های فرد متقاضی است.

 در واقع هرچه جنس دندان ها بهتر باشد بلیچینگ دندان نیز نتیجه ایده آل تری خواهد داشت و می‌تواند باعث این شود که تغییر رنگ دندان‌ها بیشتر شود. البته یادآور شویم که به مرور زمان سفیدی دندان ها کاهش می یابد و دلیل آن نیز استفاده از غذاهای نامناسب است که دارای رنگ‌دانه می باشند. نوشیدن چای قهوه بیش از اندازه نیز باعث کاهش سفیدی دندان ها می شود؛ اما جای نگرانی نیست چرا که بعد از مدتی می توانید برای انجام این درمان دوباره به مطب مراجعه کنید.

نکات مهم در رابطه با بلیچینگ دندان

 اگر جزو افرادی هستید که قصد دارید درمان بلیچینگ را برای سفید کردن دندان های خود انتخاب کنید توصیه می‌کنیم به چند نکته مهم توجه کنید. قبل از درمان می بایست وضعیت دندان های خود بررسی کنید. برای این امر می توانید به یک دندانپزشک ماهر مراجعه کرده و دندان های آسیب دیده خود را ترمیم کنید. همچنین توصیه می‌شود که یک جلسه برای جرم گیری دندان ها نیز در نظر بگیرید.

 یادآور می‌شویم که در برخی از موارد سفید شدن دندان ها از طریق این درمان امکان‌پذیر نیست و این در مواردی است که افراد دندان‌های خود را پر کردند و یا با بیماری لثه در رنگ دندان هایشان مشکل ایجاد شده است. از دیگر نکات این است که افراد می بایست بهداشت دهان و دندان خود را در طول درمان رعایت کنند و همچنین از خوردن مواد غذایی نامناسب و دارای رنگ‌دانه های تیره خودداری نمایند.

 

 

 

 

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: