مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند

مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند یکی از موارد مهمی است که در دندانپزشکی زیبایی به آن پرداخته می شود، در واقع می توانیم بگوییم بسیاری از خدمات دندانپزشکی زیبایی در جهت اصلاح طرح لبخند می باشد، به همین دلیل برای این کار روش های مختلفی می تواند به کار برده شود که از ساده ترین روش ها تا پیچیده ترین آن ها را میتوانیم شرح دهیم، با توجه به این موارد است که هزینه های اصلاح طرح لبخند هم متفاوت خواهد بود.

اصلاح طرح لبخند

به فرآیندی که جهت داشتن لبخندی زیبا و بهینه کردن ظاهر لبخند انجام می گیرد، اصلاح طرح لبخند گفته می شود که دارای چندین روش است، به اصطلاح می توانیم بگوییم که انجام دادن طرح لبخند یک امر اختیاری است و معمولا کسانی که به ظاهر خود اهمیت می دهند از روش های اصلاح طرح لبخند استفاده میکنند، ولی اگر دندان دچار مشکل حاد شود و نیاز به ترمیم داشته باشد باید اصلاحات ترمیمی، بر روی آن انجام گیرد.

زمانی که دندانپزشکان می خواهند اصلاح طرح لبخند را انجام دهند به مواردی از قبیل شکل صورت، رنگ پوست، شکل، رنگ، طول و عرض دندان، بافت لثه و لب ها به منظور ایجاد یک طرح لبخند خوب دقت می کنند، انجام طرح لبخند کار بسیار ظریفی است به همین دلیل اگر قصد انجام آن را دارید به دندانپزشکان با تجربه مراجعه کنید.

اصلاح طرح لبخند

اقدامات برای انجام اصلاح طرح لبخند

همان طور که گفته شد برای انجام دادن طرح لبخند اقدامات و روش های مختلفی به کار گرفته می شود، روش های به کار گرفته می تواند با توجه به شکل، رنگ، مرتب بودن یا نبودن دندان ها و یا بافت لثه متفاوت باشد، از جمله مواردی که در انجام طرح لبخند صورت می گیرد می توانیم به لمینت دندان، بلیچینگ دندان ، کاشت دندان ، روکش گذاری و ... اشاره کنیم.

مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند

انجام طرح لبخند البته پایان کار نیست بلکه باید بلافاصله بعد از اتمام آن در مطب دندانپزشکی اقدامات لازم انجام پذیرد تا سلامت دندان ها و زیبایی آن ها حفظ شود، از جمله این اقدامات می توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم:

  • در ابتدا که اصلاح طرح لبخند را انجام می دهید، امکان دارد به دلیل استفاده از مواد بی حس کننده برای چند ساعت دهان شما بی حس شود، در این مدت از خوردن و آشامیدن خودداری کنید که موجب آسیب زدن به لب ها، گونه ها، لثه ها و... خواهد شد.
  • به هیچ وجه از دندان هایی که روی آنها اعمال مختلف پزشکی را انجام داده اید برای شکستن خوراکی ها استفاده نکنید، ممکن است لمینت دندان شکسته شوند، برای این نوع دندان ها حتی استفاده از آدامس هم توصیه نمی شود.
  • لثه های خود را همیشه تمیز نگه دارید، به آرامی با مسواک لثه ها را بشویید یا از دهانشویه استفاده کنید.
  •  از خوردن غذاهایی که حاوی رنگدانه های زیاد هستند خودداری کنید و از مشروب و غذاهای تند استفاده نکنید.
  • مسواکی را که استفاده می کنید، سعی کنید از جنس مرغوب و با کیفیت باشد.
  • از کشیدن نخ دندان ها در بین ونیرها پرهیز کنید، ونیرها یک دست هستند و نیازی به این کار نیست.
  • در برخی مواقع از لیزر به منظور فرم دادن دندان ها در اصلاح طرح لبخند، استفاده می شود در این صورت به آرامی مسواک بزنید.
اصلاح طرح لبخند
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: