سفید کردن دندان ها به روش خانگی

سفید کردن دندان ها به روش خانگی

امروزه لبخند زیبا نعمتی بزرگ و بسیار خوب به حساب می آید. داشتن دندان های ردیف و تمیز از مسائل بسیار مهمی است که باید رعایت شود. رنگ بد دندان عموما سبب خجالت در لبخند زدن می شود. یک سری روش های سفید کردن دندان از طریق بلچینگ دندان و یا لمینت دندان وجود دارد که بسیار نتیجه بخش بوده و دندان های درخشان به شما می بخشد، در این بین وجود راه های خانگی برای سفید کردن دندان نیز می تواند راه حل مناسبی باشد. بیایید در اصلاح طرح لبخند خود کوشا باشیم.

جوش شیرین برای سفید کردن دندان

استفاده از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن از قدیمی ترین روش های سفید کردن دندان در منزل محسوب می شود. عموما شستن دندان ها با استفاده از پراکسید هیدوژن به مدت چند ثانیه نتایج بهتری ایجاد می نماید. در این روش می بایست مقداری جوش شیرین و پر اکسید هیدروژن با هم مخلوط شود، در نهایت خمیری به وجود می آید که می توان به جای خمیر دندان مورد استفاده نمود. از این خمیر همه روزه استفاده ننمایید! استفاده از این خمیر موجب ساییدگی دندان ها شده و شاید در صورت افراط مشکلساز شود. عموما هفته ای دو مرتبه کفایت می کند.

سفید کردن دندان

مالیدن موز برای سفید کردن دندان

قسمت داخلی پوست موز سرشار از پتاسیم و همینطور منیزیم است. این مواد معدنی بسیار با ارزش بوده و جذب مینای دندان می شود و در نهایت برای سفید کردن دندان انتخاب مناسبی خواهد بود. عموما استفاده از موزهای پوسیده نتیجه بخش تر است. پس از مسواک زدن و کشیدن نخ دندان، قسمت داخلی پوست موز را با استفاده از یک وسیله نوک تیز جدا نموده و بر روی دندان خود بمالید، سپس نیاز به شستشوی دهان خود خواهید داشت. این عمل می بایست قبل از خواب نیز تکرار شود. البته استفاده از خمیر موز و جوش شیرین نیز می تواند روشی ترکیبی مناسبی برای سفید کردن دندان باشد به این شرط که در استفاده از جوش شیرین افراط صورت نگیرد.

سفید کردن دندان

خمیر روغن نارگیل برای سفید کردن دندان

در ابتدا شستشوی دندان با روغن رد شد اما بررسی های اخیر نشان می دهد که استفاده از روغن های طبیعی برای سفید کردن دندان بسیار مفید هستند. روغن نارگیل حاوی یک سری اسیدهای چرب است، زمانی که این روغن با بزاق دهان تماس پیدا نماید سبب تولید آنزیم های سفید کننده شده و در نهایت مولکول های اکسیژنی تولید می شود که می تواند لکه های روی دندان را از بین ببرد. در این روش شما نیاز دارید این روغن را 2 دقیقه در دهان خود بچرخانید! کمی سخت به نظر می رسد!

روش بهتر تهیه خمیر روغن نارگیل است. روغن نارگیل را کمی گرم نموده و به حالت مایع برسانید سپس دو قاشق چایخوری جوش شیرین و همینطور اسانس نعناع به این ترکیب اضافه نمایید. ترکیب به دست آمده بسیار خوش عطر و ضد میکروب بوده و در سفید کردن دندان شما نقش موثری ایفا می نماید.

سفید کردن دندان

سرکه سیب رقیق برای سفید کردن دندان

یکی دیگر از پیشنهادهایی که می تواند برای سفید کردن دندان مناسب باشد استفاده از سرکه سیب رقیق است. این محلول برای لکه بری بی نظیر است. سرکه سیب را رقیق کنید، در واقع نیاز به استفاده از آب اضافه برای این کار دارید، این مواد باید با خمیر دندان شما مخلوط شده و بر روی دندان های تان قرار بگیرد.

روش های خانگی زمانبر هستند و شاید نتیجه ای به خوبی لمینت دندان و همینطور بلیچینگ دندان نداشته باشند، اما استفاده از این روش ها نیز خالی از لطف نیست.

سفید کردن دندان
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: