چه کسانی به ایمپلنت نیاز دارند؟

چه کسانی به ایمپلنت نیاز دارند

ممکن است در اثر وقوع حادثه یا بیماری لثه ای، شخص دندان خود را از دست بدهد. در این شرایط بیمار به انجام ایمپلنت دندان اقدام می نماید. با انجام عمل ایمپلنت دندان، شخص قادر خواهد بود جایگزینی برای دندان از بین رفته خود داشته باشد و ظاهر صورت او آسیب نبیند. کاشت دندان راهکاری برای پر کردن فاصله بین دندان‌ ها بوده و شخص برای جویدن غذا با مشکل روبرو نخواهد شد. انواع متدهای دندانپزشکی زیبایی در ایمپلنت شمال تهران انجام خواهد شد.

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت یکی از مباحث مهم دندانپزشکی زیبایی است و برای اصلاح طرح لبخند بکار می رود. افرادی که دندان های آنها آسیب دیده و یا از دست رفته باشد می توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند. تعداد دندان های آسیب دیده مهم نیست و آسیب به هر تعدادی از دندان ها باشد چه یک دندان و چه تمام دندان ها،  بیمار می تواند عمل ایمپلنت را انجام دهد. در صورتی که شخصی دچار بیماری دندانی شدید باشد و در اثر این بیماری دندان های او به صورت عمیق خراب شده و یا در معرض از بین رفتن باشند، می تواند ایمپلنت دندان انجام دهد. سن شخص برای انجام ایمپلنت دندان عامل مهمی نیست و تا زمانی که فرد از سلامت جسمی برخوردار باشد می‌ تواند این عمل را انجام دهد. پزشک قبل از انجام عمل ایمپلنت دندان وضعیت کلی جسمانی بیمار را در نظر گرفته و در صورت وجود بیماری و یا مشکلی در استخوان فک، عدم امکان انجام عمل ایمپلنت دندان را به او اعلام می کند. 

ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت

ایمپلنت در دو نوع اندواستیل و ساب پریو استیل انجام می شود. ایمپلنت اندواستیل یکی از انواع متداول آن است که دندانپزشک آن را در فک بیمار جاسازی می کند. ایمپلنت اندواستیل یا فرو رونده مانند یک پیچ کوچک، یک سطح صاف و یا به صورت استوانه ‌ای است و در دو جلسه انجام می شود. مزیت ایمپلنت اندواستیل این است که پس از کاشت در فک و جوش خوردن به استخوان، دیگر دندان ثابت شده و تکان نمی خورد.

ایمپلنت ساب پریو استیل در یک جلسه انجام می شود و معمولا برای ثابت نگه داشتن دندان های مصنوعی است. این روش ضمن اینکه صحبت کردن را برای افراد مسن آسان تر می کند جویدن غذا را هم تسهیل می نماید. هزینه ایمپلنت بالاتر از عمل های زیبایی دندانی دیگر است، ولی جای خالی دندان ها را جبران می نماید و هزینه ایمپلنت ارزش نتیجه خوب آن را دارد.

ایمپلنت دندان

عوارض ایمپلنت دندان

انجام ایمپلنت دندان مثل هر عمل دیگری ممکن است عوارضی داشته باشد. این عوارض با به کارگیری روش های بهداشتی و توصیه های پزشک قابل پیشگیری هستند. از جمله عوارض مشاهده شده عبارتند از :

  1. خارج شدن روکش: به دلیل به کار بردن چسب موقت امکان افتادن روکش ایمپلنت دندان در سال اول وجود دارد.
  2. لق شدن روکش: با اعمال فشار یا ضربه ممکن است روکش لق شود که با مراقبت از دندان در برابر ضربه قابل پیشگیری است.
  3. شل شدن پیچ داخلی به کار رفته: گاهی در اثر ضربه یا فشار مثلا اگر موقع غذا خوردن سنگ زیر دندان برود احتمال شل شدن پیچ داخلی وجود دارد.
  4. شکستگی بدنه: شکستگی بدنه در ایمپلنت دندان شایع است که البته به راحتی قابل ترمیم است.
  5. عفونت ایمپلنت: احتمال بروز عفونت در هر عمل جراحی وجود دارد. برای پیشگیری از آن باید بهداشت دهان و دندان را رعایت کرد. ضمن اینکه وجود تورم نشان دهنده عفونت نیست.
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: