اصلی ترین ابزارهای دندانپزشکی را بشناسید

اصلی ترین ابزارهای دندانپزشکی را بشناسید

دندانپزشکی دارای شاخه های مختلفی می باشد. یکی از کاربردی ترین خدمات دندانپزشکی در کشور دندانپزشکی زیبایی است. شاخه های دندانپزشکی زیبایی شامل لمینیت دندان، کاشت دندان ، بلیچینگ دندان، اصلاح طرح لبخند، ایمپلنت و... هستند.

دندانپزشکی زیبایی و اصلاح طرح لبخند

داشتن یک لبخند زیبا تأثیر بسیاری روی زیبایی افراد دارد. اصلاح طرح لبخند از هماهنگی فک و صورت و شکل دندان ها به دست می آید. اصلاح طرح لبخند از ایجاد دندان های سالم، سفید و هم ردیف حاصل می شود و در زیبایی، جذابیت و افزایش سطح اعتماد به نفس فرد تأثیر فوق العاده ای خواهد داشت. اصلاح طرح لبخند به وسیله دندانپزشک زیبایی و به کمک روش های مختلف مانند لمینیت، کاشت دندان، بلیچینگ دندان و روکش گذاری دندان ها حاصل می شود.

یکی از ویژگی های بارز اصلاح طرح لبخند این است که این فرآیند تنها برای افرادی که دندان های خراب، بد رنگ، شکسته و با فرم بد دارند، نیست، بلکه برای افرادی که دندان های سالم دارند و می خواهند با سفید کردن دندان ها و طرح لبخند زیبا دارای چهره ای جذاب تر شوند نیز مناسب می باشد. در دندانپزشکی زیبایی روش های اصلاح طرح لبخند شامل باندینگ دندان، سفید کردن دندان، لمینت دندان ، روکش دندان، بریس های ارتودنسی، پر کردگی به رنگ دندان، کاشت دندان و اصلاح لبخند لثه ای میباشند.

دندانپزشکی زیبایی

لمینت دندان روشی برای زیبایی دندان

یکی دیگر از روش های دندانپزشکی زیبایی لمینت دندان می باشد. امروزه این روش به عنوان یکی از روش های پرطرفدار و رایج ترمیم زیبایی دندان به شمار می آید. لمینت یک لایه است که به منظور اصلاح رنگ دندان و اصلاح فرم دندان روی دندان قرار می گیرد. لمینت دندان دارای انواعی مثل لمینت کامپوزیت و لمینت سرامیکی است.

لمینت سرامیکی دندان: این نوع از لمینت به عنوان یک روش غیر مستقیم شناخته شده است. لمینت سرامیکی از جنس سرامیک یا چینی بوده و نسبت به نوع کامپوزیتی دارای دوام بیشتری می باشد. ظاهر دندان ها در این روش بهتر و ثبات رنگ آن بیشتر است. هزینه های لمینت سرامیکی دندان بیشتر از نوع دیگر می باشد.

لمینت کامپوزیتی دندان: پاین روش یک روش مستقیم در لمینت دندان است و تراشکاری دندان در این روش بسیار کمتر است. قیمت لمینت دندان در این روش بسیار ارزان تر بوده و میزان براق تر شدن سطح دندان در این روش بیشتر می باشد.

افرادی که دندان های بد فرم، بد رنگ مخصوصاً افراد سیگاری و کسانی که شکستگی لبه دندان دارند گزینه های مناسبی برای لمینت دندان هستند. افرادی که پوسیدگی دندان دارند، افرادی که سایش مینای دندان دارند و افرادی که دندان قروچه دارند گزینه های مناسبی برای لمینت دندان نیستند.

دندانپزشکی زیبایی

زیبایی رنگ دندان با روش بلیچینگ دندان

 بلیچینگ دندان از کاربردی ترین روش های دندانپزشکی زیبایی می باشد. در این روش بدرنگی های دندان و رنگ دانه هایی که روی دندان وجود دارند، حتی بد رنگی های ژنتیکی دندان از بین می روند و دندان هایی سفید حاصل می شوند. ماده اصلی به کار رفته در بلیچینگ دندان که باعث سفیدی آن ها می شود، پراکسید هیدروژن می باشد. این ماده رنگ دانه های رسوب شده روی دندان را اکسید می کند و آن ها را از بین می برد. بلیچینگ دندان به دو روش بلیچینگ در خانه و بلیچینگ در مطب انجام می شود.

دندانپزشکی زیبایی

کاشت دندان و دندانپزشکی زیبایی

 ایمپلنت و کاشت دندان یکی دیگر از روش های دندانپزشکی زیبایی است که مشکلاتی از قبیل از دست دادن یک یا چند دندان را از بین برده و اعتماد به نفس از دست رفته افراد را به آن ها باز می گرداند.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: