چطور طول عمر دندان هایمان را افزایش دهیم؟

چطور طول عمر دندان هایمان را افزایش دهیم

دندان عضو بسیار مهم در بدن بوده که علاوه بر سلامت جسم و دستگاه گوارش بر روی زیبایی افراد نیز بسیار تاثیرگذار است. با دانستن روش های افزایش طول عمر دندان می توانید این نعمت الهی را بیشتر حفظ نمایید.

تاثیر رعایت بهداشت در افزایش طول عمر دندان

یکی از موضوعات بسیار مهم در خصوص افزایش طول عمر دندان رعایت بهداشت دهان و دندان است. اجازه دهید این موضوع را به سادگی بررسی نماییم، بسیاری از افراد شکایت می کنند که با وجود استفاده مکرر از مسواک باز هم دچار پوسیدگی و همینطور درد دندان هستند. آیا مسواک زدن برای افزایش طول عمر دندان کفایت می کند؟ مسواک زدن به تنهایی کافی نبوده و نیاز به استفاده از نخ دندان و همینطور محلول آب و نمک است. دقت نمایید که مسواک نمی تواند به تمامی شیارهای دندان داخل شده و قطعا می بایست ابزار دیگری برای نقاط باریک در نظر گرفته شود. موضوع دیگر در خصوص طریقه صحیح مسواک زدن است، شما باید فرصت دقیقی برای مسواک زدن در نظر بگیرید و هرگز این عمل را به سرعت انجام ندهید. مسواک غیر اصولی خود سبب پوسیدگی دندان می شود.

افزایش طول عمر دندان

تاثیر رعایت غذایی در افزایش طول عمر دندان

برای افزایش طول عمر دندان باید رژیم غذایی خود را به صورت مناسب تنظیم نمایید. استفاده از قند و شیرینی هایی که بافت چسبنده دارند قطعا به سرعت در بین دندان شما نفوذ کرده و موجب پوسیدگی می شوند.

استفاده از مواد غذایی کم ارزش مثل پفک و همینطور مواد غذایی با بافت سخت، خود سبب فرسایش دندان ها می شود. مصرف لبنیات، سبزیجات و میوه های تازه می تواند در افزایش طول عمر دندان شما تاثیر مناسبی داشته باشد.

دقت کنید که پس از هربار استفاده از مواد غذایی می بایست ذرات موجود در لابه لای دندان شما خارج شود و این موضوع باید به دقت اتفاق بیفتد.

افزایش طول عمر دندان

لزوم مراجعه به دندانپزشک برای افزایش طول عمر دندان

در نظر داشته باشید که برای افزایش طول عمر دندان مراجعه روتین به دندانپزشک یکی از ضروریات است. به طور کلی هر شش ماه یکبار می بایست از دندان های خود عکس برداری نمایید. دندانپزشک بر اساس شواهد به شما اعلام می کند که باید برای افزایش طول عمر دندان خود چه کنید و در همین راستا پوسیدگی های دندان شما را برطرف می سازد.

موضوعی که شاید توضیحش خالی از لطف نباشد برای افرادی است که دندان های خود را از دست داده اند، چنین فردی چه باید کند؟ روش های اصلاح طرح لبخند به نوعی برای درمان بی دندانی مورد استفاده قرار می گیرند. افرادی که دندان های خود را از دست داده اند باید به فکر جایگزینی مناسب برای فضای خالی در دهان خود باشند. متدهای جدیدی که برای این موضوع در نظر گرفته شده است با عنوان کاشت دندان و یا لمینت دندان دیده می شود. کاشت دندان سبب می شود که دندان های از دست رفته بسیار یک دست و طبیعی جایگزین شوند.

افزایش طول عمر دندان

افزایش طول عمر دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

طول عمر دندان به طور کلی به مسایل مختلفی بستگی دارد، عده ای به صورت ارثی دندان های نامناسبی دارند و جنس دندان این افراد در مدت زمان کمی تحلیل رفته و باید به فکر جایگزین باشند، گاه دیده می شود که دندان ها در دو جنس بوده و تعدادی از آنها دارای طول عمر بیشتری هستند. توجه نمایید که برای افزایش طول عمر دندان باید مجموعه ای از مسایل ذکر شده به درستی رعایت شود و تنها مسواک زدن کفایت نخواهد کرد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با بلیچینگ دندان با ما همراه باشید.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: