روش های پیشگیری از جابجایی دندان های مجاور

روش های پیشگیری از جابجایی دندان های مجاور

اصلاح طرح لبخند که به آن طراحی لبخند نیز گفته میشود، روشی ست که در آن وضعیت خوب دندانها و لثه ها به نمایش گذاشته میشود تا موجب زیباتر شدن ظاهر فرد گردد.

معرفی  اصلاح طرح لبخند

بسیاری از افرادی که میشناسیم، دندانهای مرتبی ندارند. دندانهای شکسته، پوسیده یا کج شده تصویر زیبایی ایجاد نمیکند. هرچه سن افراد بالاتر میرود امکان اینکه دندانهایشان نامرتب و کج شود نیز وجود دارد؛ زیرا در طی گذر زمان، صورت و فک تغییر میکند و تغییر در دهان و از بین رفتن یک یا دو دندانموجب میشود که دندانهای مجاور آنها در طول لثه حرکت کنند. این مسئله علاوه بر تاثیرات منفی که در بهداشت دهان و دندان دارد، بر زیبایی افراد نیز تاثیرگذار است.

تاثیر اصلاح طرح لبخند

بسیاری از افراد به واسطه شغل خود یا به دلیل حساسیت شخصی بر ظاهر خود علاقه مندند که همواره زیبا و بی نقص به نظر برسند. برای این افراد استفاده از خدمات اصلاح طرح لبخند میتواند راهکاری مناسب برای زیبایی بیشتر باشد. افرادی مانند بازیگران، مدل ها و ... بیشترین استفاده را از اصلاح طرح لبخند میکنند. اصلاح طرح لبخند به افراد کمک میکند تا با روشهای مختلف مانند ایمپلنت، کاشت دندان یا سایر روشها سلامتی و زیبایی دهان و دندان خود را تضمین کنند، همچنین مشکلات دندانها را اصلاح کرده و آنها را مرتب و صاف کنند.

اصلاح طرح لبخند

دلایل بهم ریختگی دندانها

دندانهای مرتب و صاف هم از نظر زیبایی و هم از نظر سلامتی اهمیت بسزایی دارند. دندان صاف و مرتب راحت تر تمیز و دیرتر پوسیده میگرد. با دندانهای سالم غذا بهتر جویده میشود و در نتیجه سلامتی ارگانهای داخلی بدن نیز تضمین میشود. دندان ناسالم میتواند موجب عفونت لثه، پوسیدگی و افتادن دندانهای دیگر را فراهم کند. علم دندانپزشکی زیبایی وظیفه اصلاح و درمان همین مشکلات را برعهده دارد. روشهایی که در دندانپزشکی زیبایی کاربرد دارد مانع از فشار اضافه بر فک و استخوانهای دهان میشود، برای این کار در درجه اول باید اشکالات قبلی را از بین برد.

دلیل دیگر این مسئله میتواند رشد دندانهای عقل باشد. بسیاری از پزشکان معتقدند که دندان عقل باید به محض رشد کشیده شود تا به دندانهای دیگر صدمه ای وارد نکند. این تفکر همیشه درست نیست. گاهی دندان عقل به درستی یا در جای مناسب رشد نمیکند و این مسئله موجب فشار به فک، درد و آزار شده و در بلند مدت نظم دندانها را به هم میریزد. چنانچه به موقع به این مشکل رسیدگی نشود دندان عقل میتواند به سادگی دندانهای مجاور خود را بهم بریزد. از طرفی این دندان در جایی رشد میکند که تمیز کردن آن بسیار سخت است و در بلند مدت پوسیده شده و دندانهای مجاور را نیز خراب میکند.

از دیگر مسائلی که موجب بهم ریختگی دندانها میشود مکیدن شصت دست در کودکان است. این عمل که یک عادت کودکانه ساده است دندانها را به سمت جلو حرکت میدهد و موجب نامرتبی دندانها و بیرون زدن آنها میشود. برای رفع این مشکل دندانپزشکی زیبایی از ونیرها کمک میگیرد.

اصلاح طرح لبخند

روش های اصلاح طرح لبخند

 اما مشکلات دهان و دندان در همۀ افراد یکسان نیست. ممکن است یک دندان فرد از جای خود خارج شده باشد یا اینکه تعداد زیادی از دندانها دچار این مشکل شده باشند. برای درمان این مشکل از سیمکشی دندان یا ارتودنسی استفاده میکنیم. ارتودنسی کمک میکند تا دندانهای نامنظم در جای خود قرار گیرند.

دندانپزشک در دندانپزشکی زیبایی جای دندانهای شکسته یا کشیده شده را با کاشت دندان یا ایمپلنت پر میکند. در این روش با قرار دادن پایه ای تیتانیومی در فک، دندان جدیدی را در جای دندان افتاده قرار میدهند. هزینه ایمپلنت دندان متفاوت است و مرکز ایمپلنت شمال تهران در این زمینه تخصص کافی را دارد تا به کمک روشهای درمانی و اصلاح طرح لبخند، مشکلات دهان و دندان مراجعان را از بین ببرد.

اصلاح طرح لبخند

در ادامه با برخی از روشهای اصلاح مشکلات دهان و دندان توسط دندانپزشک آشنا میشوید.

ونیرهای پرسلینی

استفاده از ونیرهای پرسینلی یک راه حل برای اصلاح دندانهای شکسته، ترک خورده و لکه دار است. ونیرها از مواد پرسیلینی ساخته شده اند که نسبت به تغییر رنگ و لکه مقاومند و میتواند تا ده الی بیست سال از آنها استفاده شود، البته در صورتی که به درستی از آنها مراقبت شده و به طور مرتب از مسواک و نخ دندان برای تمیز کردن آنها استفاده گردد.

استفاده از ونیرها توسط دندانپزشکی زیبایی در حقیقت دندانها را اصلاح نمیکند اما به آنها ظاهر مرتبی میدهد چرا که ونیرها دندانهای شما را از نظر ظاهری اصلاح میکنند. در حقیقت به این روش ارتودنسی فوری نیز میگویند. ضمن اینکه با نصب ونیرهای رنگ دندانها نیز سفید و درخشان خواهد شد.

باندینگ دندان

یک روش سریع و بدون درد که در دندانپزشکی زیبایی برای مرتب کردن دندانهای نامرتب استفاده میشود استفاده از باندینگ دندان است. در این روش دندانپزشک سطح جلوی دندان را به کمک رزین های کامپیوزیتی پر میکند و از باندینگ دندانی برای از بین بردن لکه ها و فاصله های میان دندانها استفاده میشود.

اصلاح طرح لبخند
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: