لمینت یا ایمپلنت، کدام بهتر است؟

لمینت یا ایمپلنت کدام بهتر است
قبل از هر اقدامی در خصوص دندان و زیبایی، اطلاعات خود را آن زمینه افزایش دهید. امروز قصد داریم ایمپلنت و لمینت دندان را به زبانی بسیار ساده توضیح داده و از مزایا و معایب در کدام صحبت نموده و در نهایت در خصوص هزینه‌های برآورد شده نیز راهنمایی‌های لازم را مبذول نماییم.


تفاوت لمینت دندان و ایمپلنت چیست؟


در ابتدا بهتر است با بیانی ساده و همه گیر توضیح دهیم که کاشت دندان و یا ایمپلنت دقیقاً برای چه افرادی به کار می‌رود و تفاوت آن با لمینت دندان چیست. دقت نمایید که هر کدام از این دو روش دارای اسلوب کاری مربوط به خود بوده و تمایز بین آن دو بسیار واضح است.
در مورد ایمپلنت دندان که به زبان ساده‌تر کاشت نیز خطاب می‌شود شما از بی‌دندانی رهایی خواهید یافت. این تعریف ساده‌ترین تعریفی است که برای تمامی افراد قابل درک خواهد بود. در روش کاشت، فضای خالی دندان شما با پایه و روکش آن پر می‌شود، با رعایت نکات بهداشتی در این روش، لذت جویدن غذا به شما بازگردانده خواهد شد و البته این موضوع بر زیبایی دهان و دندان شما تأثیرگذار است.
در روش لمینت دندان حرکت به سمت طرح لبخند زیبا خواهد بود. در این روش شما دندان خود را از دست نداده‌اید تنها دچار رنگ نامناسب، فرم نامناسب و یا شکستگی هستید. دقت نمایید که روش لمینت خود به دو سبک لمینت سرامیکی و مواد کامپوزیت تقسیم می‌شود.

ایمپلنت

لمینت یا ایمپلنت، کدام بهتر است؟


این موضوع وابسته به مشکل شما در خصوص دهان دندان می‌باشد. اگر دندان خود را از دست داده‌اید می‌بایست از ایمپلنت استفاده نمایید. دقت کنید که حتی اگر دارای دندان‌های بسیار پوسیده و یا لق هستید روش لمینت دندان برای شما بی‌تأثیر و یا کم تأثیر بوده و در نهایت می‌بایست به سراغ کاشت بروید. در روش ایمپلنت دندان‌های مجاور شما هیچ‌گونه آسیبی نمی‌بیند، این موضوع در خصوص استفاده از روش قدیمی بریج بسیار آسیب‌رسان بوده و در نهایت دندان‌های مجاور شما از شدت پوسیدگی به مرحله کشیدن خواهند رسید.
یکی دیگر از مزایای روش ایمپلنت دندان حفظ استخوان آن می‌باشد. دقت نمایید که استخوان دندان شما همانند سایر استخوان‌های بدن شما بوده و اگر بدون کاربرد باقی بماند قطعاً تحلیل خواهد رفت. شما در صورتی می‌توانید از روش لمینت دندان استفاده نمایید که دندان‌های شما دچار مشکلات متوسط بوده و هرگز نیاز به کشیدن نداشته باشد. قطعاً روش ایمپلنت دندان یکی از درمان‌های روتین بی‌دندانی می‌باشد و تا به امروز روش جدیدتری جایگزین ایمپلنت دندان نشده است.

ایمپلنت

بررسی هزینه ایمپلنت دندان


عده‌ای نگران گرانی در روش کاشت دندان هستند. این نگرانی کاملاً قابل درک است. اما آیا می‌دانید چنین روالی نیاز به چه میزان تخصص خواهد داشت؟ تخصص دندانپزشک تنها بخشی از هزینه این کار بسیار دشوار خواهد بود و عموماً برای بررسی هزینه در روش کاشت مسائل مختلفی در نظر گرفته می‌شود.
عموماً هزینه‌ها به سه قسمت تقسیم شده و بیشترین هزینه در مرحله نصب پایه برآورد می‌شود، در مرحله دو که نیاز به اتصال‌دهنده و آشکارسازی می‌باشد مبلغی مشخص بر اساس فرم فک شما دریافت شده و حدود یک چهارم از هزینه کل نیز در خصوص روکش اخذ خواهد شد. هزینه کاشت دندان به صورت هر واحد دندان برآورد شده و این موضوع در فک بالا و پایین دارای تغییر جزئی می‌باشد.
مرکز ایمپلنت شمال تهران در نظر دارد با استفاده از جدیدترین متد کاشت دندان شما را با هزینه‌هایی مناسب و مقرون به صرفه همراهی نماید. در انتخاب داندانپزشک حازق دقت نمایید، دندانپزشکی می تواند مناسب شما باشد که علاوه بر داشتن تخصص کافی، دلسوز و منصف باشد. این موضوع در نگاه اول شاید کمی بی اهمیت به نظر برسد اما در نهایت دارای نتیجه ای رضایت بخش خواهد بود.

ایمپلنت
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: