معایب و مزایای سفید کردن دندان

معایب و مزایای سفید کردن دندان

سفید کردن دندان با توجه به روش‌های مختلفی مانند بلیچینگ و لمینت از مزایا و معایبی برخوردار است که در ادامه به بیان هریک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

سفید کردن دندان توسط روش‌های مختلف

امروزه سفید کردن دندان از طریق روش‌های مختلفی به‌صورت حرفه‌ای انجام می‌گیرد. افراد زیادی برای سفید کردن دندان‌هایشان به مطب متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مراجعه می‌کنند. روش‌هایی مانند بلیچینگ، لمینت دندان برای رسیدن به لبخندی زیبا توسط متخصص پیشنهاد می‌شود که افراد با توجه به ویژگی‌های آن‌ها می‌توانند گزینه مناسب را برای شروع درمان انتخاب کنند.

 به‌عنوان‌مثال برای سفید شدن بهتر دندان‌ها در روش بلیچینگ توصیه می‌شود این روش به‌صورت حرفه‌ای‌تر در مطب دندان‌پزشک انجام شود. استفاده از دوزهای بالا در مطب نسبت به درمان این روش در منزل از مهم‌ترین نکاتی است که متخصص به بیمار خود در زمان مراجعه اعلام می‌کند. تمامی روش‌هایی موجود برای تغییر رنگ دندان‌ها تنها به دلیل اصلاح طرح لبخند فرد متقاضی است. دندان‌های سفید و درخشان می‌تواند در چهره فرد تأثیرات بسیاری ایجاد نماید؛ مانند هر درمانی که روش‌های مختلف موجود در ان از مزایا و معایبی برخوردارند، سفید کردن دندان‌ها ها نیز می‌تواند معایب و مزایایی داشته باشد که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.مزایای سفید کردن دندان از طریق روش‌های مختلف

 به‌صورت کلی سفید کردن دندان‌ها به هر روشی در زیبایی لبخند فرد مراجعه‌کننده تأثیرگذار است. با توجه به این نکته می‌توان اذعان کرد که لبخندی زیبا، چهره‌ای دوست‌داشتنی را به همراه خواهد داشت و درنتیجه اعتمادبه‌نفس در فرد متقاضی بالا خواهد رفت. این اعتمادبه‌نفس در شیوه زندگی او نیز تأثیرات مفیدی خواهد داشت. استفاده از این روش‌ها به دلیل سرعت بالایی که در ارائه نتیجه دارند از مزایای آن‌ها محسوب می‌شود.

در روش‌های لمینت و بلیچینگ دندان در مطب شما به‌سرعت تغییرات ایجادشده در جهت سفید شدن دندان را مشاهده خواهید کرد. زمانی که این روش‌ها توسط متخصص باتجربه انجام شود هیچ خطری شما و دندان‌هایتان را در معرض تهدید قرار نخواهد داد. امکان انتخاب درمان بلیچینگ برای فرد فراهم‌شده و او می‌تواند در مطب و یا در منزل درمان را انجام دهد. از مزایای لمینت دندان‌ها نیز به این نکته می‌توان اشاره نمود که در بین کامپوزیتی و همچنین سرامیکی با توجه به میزان تراش و قیمت می‌توان یکی از این موارد را برای سفید کردن دندان‌ها استفاده نمود. درواقع روش‌های متنوعی که امروزه در درمان بدرنگی دندان‌ها استفاده می‌شود از مزایای سفید کردن دندان‌ها محسوب می‌شود. 


سفید کردن دندان

معایب سفید کردن دندان‌ها با استفاده از روش‌های مختلف

سفید کردن دندان‌ها همان‌طور که از مزایای قابل‌توجهی برخوردارند اما در کنار آن‌ها معایبی نیز در روش‌های تغییر بدرنگی آن‌ها وجود دارد. به‌عنوان‌مثال میزان هزینه سفید کردن دندان‌ها در روش‌های مؤثرتر مانند بلیچینگ دندان  و همچنین لمینت سرامیکی به نسبت سنگین و بالا می‌باشد. در این شرایط فرد یا منصرف شده و یا از روش‌هایی که به دلیل کم‌هزینه بودن نتایج مناسبی ندارند استفاده می‌کند و درنهایت از رضایت کافی برخوردار نخواهد بود. نکته بعدی در رابطه با مدت سفید ماندن دندان‌ها می‌باشد که اغلب درمان‌ها بعد از مدتی نیاز به تکرار دارند.

 ایجاد حساسیت در دندان و لثه در برخی از این روش‌ها دیده می‌شود که ممکن است طول عمر دندان‌ها را نیز کاهش دهد. البته با توجه به نوع دندان‌های فرد متقاضی ممکن است این احتمال کمتر باشد. در برخی موارد با توجه به جنس دندان‌ها نتیجه مطلوبی که مورد رضایت مراجعه‌کننده باشد حاصل نمی‌شود و این بستگی به نوع و جنس دندان‌های او دارد که از چه میزان بدرنگی برخورداراست. در برخی موارد احساس درد در ناحیه لثه ممکن است برای فرد آزار دهنده باشد که به نوع درمان بستگی ندارد و به خاطر مواد سفیدکننده‌ای است که دردهان استفاده می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد کاشت دندان در مرکز ایمپلنت شمال تهران بیشتر بدانید.


 

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: