چند دلیل برای کاشت دندان

چند دلیل برای کاشت دندان

در اثر گذر زمان دندان‌ها با سایش بیشتری مواجه شده و از بین می‌روند. اما انجام ایمپنت دندان به شما کمک می‌کند تا بدون هیچ­گونه احساس نگرانی دندان از دست رفته را جایگزین کنید. با کمک انجام عمل ایمپلنت دندان، شما می‌توانید به راحتی لبخند بزنید و اعتماد به نفس بالایی  را در جامعه داشته باشید.

علت انجام ایمپلنت و یا کاشت دندان

با وجود از دست دادن دندان‌ها مخصوصاً دندان‌های جلویی، افراد از لبخند زدن امتناع می‌کنند و همین امر سبب عبوس جلوه دادن چهره آن‌ها خواهد شد. زیرا لبخند زدن، زبان مشترک بین تمامی انسان‌ها در سرتاسر جهان می‌باشد و بیشتر در هنگام رضایت خاطر از دیگران به آن‌ها لبخند می‌زنیم. با استفاده از ایمپلنت دندان یا همان کاشت دندان، دندان­های از دست رفته شما در هر قسمتی که باشد به راحتی جایگزین می‌شود و شما نگرانی از بابت داشتن یک لبخند زیبا، مانند لبخند سوپر استارها و ستاره‌های سینما نخواهید داشت.

ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان

برای انجام ایمپلنت دندان، ابتدا نیاز به قرار­گیری پایه ایمپلنت درون فک وجود خواهد داشت که پایه ایمپلنت باید از جنس بسیار مناسبی تهیه‌شده باشد تا بتواند به خوبی با استخوان و لثه پیوند بخورد. بعد از گذشت حدود دوازده هفته تا یک سال، ایمپلنت به طور کامل به لثه و استخوان پیوند می‌خورد و مانند یک دندان معمولی درون دهان شما قرا خواهد گرفت.

بعد از انجام ایمپلنت دندان، یک روکش موقتی بر روی پیچ گذاشته داده‌شده درون لثه قرار داده می‌شود. اما پس از طی کردن بخشی از دوره درمان، روکش اصلی که باید به دقت قالب‌گیری آن صورت بگیرد، بر روی پایه ایمپلنت قرار خواهد گرفت.

ایمپلنت دندان

مراقبت‌های بعد از انجام ایمپلنت دندان

بعد از انجام ایمپلنت تا حد امکان از غذاهای سرد و مایع استفاده کنید تا تورم و درد در ناحیه انجام ایمپلنت کاهش پیدا کند. همچنین توصیه می‌شود که تا 8 ساعت از مسواک زدن این ناحیه جهت جلوگیری از بروز خونریزی اجتناب نمایید. اما توجه داشته باشید که بعد از طی کردن دوره درمان و انجام مراقبت‌های تجویزشده پزشک معالج، دندان ایمپلنت شده نیز مانند سایر دندان‌ها قابل‌استفاده می‌باشد و هیچ‌گونه نگرانی از بابت غذا خوردن با این دندان وجود نخواهد داشت.

هزینه ایمپلنت دندان

با توجه به این‌که پایه اصلی ایمپلنت دندان وارداتی می‌باشد و بنا بر تغییرات قیمت ارز جهانی، قیمت این پایه نیز تغییر خواهد کرد نمی‌توان به طور دقیق یک مقدار مناسب را برای هزینه ایمپلنت تعیین کرد. اما امروزه هزینه رایج برای انجام ایمپلنت دائم متغیر خواهد بود که بسته به نوع جراحی، تخصص پزشک معالج و نوع پین سفارش داده‌شده، می‌تواند پرداخت این هزینه تعیین شود.

ایمپلنت دندان

محل مناسب برای انجام ایمپلنت 

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان یا کاشت دندان را نزد یک پزشک متبحر و متخصص دارید می‌توانید به مرکز دندانپزشکی ایمپلنت شمال تهران مراجعه کنید. در این مرکز دندانپزشکی، پزشکان متخصص و متبحر با تجربه کافی به بهترین صورت ایمپلنت دندان را برای شما انجام خواهند داد. بنابراین شما با هیچ‌گونه مشکل خاصی، بعد از انجام ایمپلنت دندان مواجه نخواهید شد و می‌توانید به راحتی جای دندان‌های ازدست رفته خودتان را با دندان­های جدید پر کنید.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: