هزینه ها و مراحل ایمپلنت دندان

هزینه ها و مراحل ایمپلنت دندان

در اصلاح طرح لبخند توجه به کاشت دندان و یا ایمپلنت بسیار مهم و کلیدی محسوب می‌شود. کاشت دندان به روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد.

ضرورت درمان ایمپلنت یا کاشت دندان

در زمان صحبت کردن و یا خندیدن دندان‌های شما کاملاً در معرض رویت خواهند بود و افرادی از این خندیدن لذت خواهند برد که از دندان‌های جلویی زیبایی برخوردار باشند. خجالت کشیدن در زمان صحبت کردن و یا خندیدن به دلیل از دست دادن دندان‌های جلویی می‌تواند از میزان اعتمادبه‌نفس افراد بکاهد. در دندانپزشکی ترمیمی برای حل این عارضه از روش مؤثری استفاده می‌شود که علاوه بر زیبایی برای درمان نیز بسیار کارآمد و مؤثر می‌باشد.

نبود یک یا چند دندان در دهان علاوه بر به هم زدن ظاهر دندان‌ها در نحوه جویدن و هضم غذا نیز تأثیرگذار خواهد بود. ایمپلنت یا کاشت دندان درمانی مؤثر برای جایگزین کردن دندان‌های طبیعی ثابت در جایگاه دندان‌های ازدست‌رفته می‌باشد. در کنار نحوه درست جویدن غذا با استفاده از ایمپلنت، استخوان‌های فک نیز به‌مرورزمان تحلیل نرفته و فرد در ناحیه ظاهر فک دچار افتادگی نخواهد شد؛ اما ایمپلنت دندان باید زیر نظر متخصص، با سواد و تجربه علمی کافی صورت گیرد که در ادامه در رابطه با این موضوع و عوامل مؤثر در میزان هزینه ایمپلنت اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرارمی‌دهیم.

مراحل و هزینه ایمپلنت و یا کاشت دندان

برای شروع ایمپلنت شما زیر نظر دندان‌پزشک معاینه می‌شوید و پس از تهیه عکس سی‌تی‌اسکن و رادیوگرافی برای شروع درمان آماده خواهید شد. در مرحله نخست متخصص دندان‌پزشک باتجربه کافی خود حفره‌ای را در ناحیه‌ای که دندان ازدست‌رفته است، ایجاد می‌کند و پیچ و ریشه مصنوعی که از جنس تیتانیوم می‌باشد را در داخل حفره با دقت و تجربه بالا پیچ می‌کند. مدت‌زمان ترمیم برای سفت شدن ریشه مصنوعی و قبول کردن آن توسط بافت استخوانی مدنظر قرارمی‌گیرد که این دوره ترمیم با توجه به تشخیص پزشک تعیین می‌شود.

بعدازاین مرحله ایمپلنت به ریشه دندانی متصل می‌شود. با توجه به اینکه دندان‌پزشک چه میزان زمان را برای این انجام ایمپلنت مدنظر قرارمی دهد و از چه ابزار و موادی استفاده می‌کند، میزان هزینه نیز متفاوت خواهد بود؛ بنابراین برای مشخص شدن هزینه ایمپلنت که امروزه باعث نگرانی افراد مراجعه‌کننده شده باید نوع ایمپلنت و مواد به‌کاررفته تعیین شود تا متخصص هزینه نهایی را برای شما عنوان کند. بسیاری از متخصصین برای بیماران خود در رابطه با هزینه ایمپلنت امتیازی قرار داده‌اند که فرد به‌صورت اقساط دو تا سه ماه به پرداخت هزینه کاشت دندان خود بپردازند.

انواع ایمپلنت و کاشت دندان بر اساس دندان‌های ازدست‌رفته

اگر دندان و یا دندان‌های خود را ازدست داده‌اید و علاقه‌ای به دندان‌های مصنوعی ندارید و یا سن کمی برای استفاده از دندان مصنوعی دارید، می‌توانید از کاشت دندان  به‌صورت یک‌دندان و یا چند دندان استفاده کنید. همان‌طور که متوجه شدید کاشت دندان به دو صورت انجام می‌گیرد. به‌صورت تک دندان و یا به‌صورت چند دندان در کنار هم. با معایناتی که توسط متخصص  ایمپلنت شمال تهران  انجام می‌گیرد به شما اعلام خواهد شد که استخوان‌های فک برای استفاده از این روش از مقاومت و سلامتی کامل برخوردارند یا خیر.

 درواقع بافت و حجم استخوان‌های فک و همچنین شرایط لثه‌های شما توسط سی‌تی‌اسکن و همچنین رادیوگرافی مورد ارزیابی قرارمی‌گیرد. با توجه به میزان حجم و بافت استخوان فک از دو نوع روش کاشت دندان استفاده می‌شود. مورد اول ریشه مصنوعی به داخل استخوان فک پیچ شده و در مورد دوم در صورت نداشتن استخوان فک مناسب، ریشه دندان مصنوعی به‌وسیله چارچوب نگه‌دارنده در استخوان فک قرارمی‌گیرد.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: