بلیچینگ دندان، چطور و چگونه؟

بلیچینگ دندان چطور و چگونه

با توجه به این‌که سطح رویی دندان‌ها در مدت زمان استفاده و مصرف چای و قهوه تیره و زرد رنگ می‌شود. بسیاری از افراد دیگر نمی‌توانند از یک لبخند زیبا برخوردار باشند. از این رو  انجام بلیچینگ دندان به عنوان یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها، برای سفید کردن دندان‌ها مورد توجه افراد زیادی واقع‌شده است.

چگونگی انجام بلیچینگ دندان

برای انجام عمل بلیچینگ دندان در منزل ابتدا در مطب دندانپزشکی از دندان‌های شما قالب‌گیری می‌شود. سپس مواد کاربامید پروکساید 10، 16 یا 22 درصد یا هیدروژن پراکساید 6 تا 10 درصد در قالب یک‌ تری شفاف، برای قرارگیری بروی دندان‌هایتان توسط پزشک ارائه خواهد شد. اما برای انجام بلیچینگ دندان در مطب دندان‌پزشک، بیشتر از ترکیب هیدروژن پراکساید 35 درصد با مواد دیگر استفاده می‌شود تا دندان‌ها به طور کامل سفید شود.

 در انجام بلیچینگ دندان در مطب دندان‌پزشکی، در بیشتر اوقات از نور LED یا حرارت برای تأثیر بیشتر مواد و شفاف‌تر شدن دندان­ها استفاده می‌شود. از این رو هزینه انجام این روش برای بلیچینگ دندان با هزینه بلیچینگ دندان‌ها در منزل تا حدودی متفاوت خواهد بود.

بلیچینگ دندان

میزان سفید شدن دندان‌ها با استفاده از بلیچینگ


برای این‌که بدانیم میزان سفید و درخشان شدن دندان‌ها بعد از انجام بلیچینگ تا چه حدی می‌باشد، هیچ پاسخ واضحی وجود نخواهد داشت؛ زیرا ممکن است جنس دندان‌های فردی کاملاً سفید و درخشان باشد و پس از انجام بلیچینگ دندان، ظاهر دندان‌های او سفیدتر شود. اما اگر رنگ دندان‌ها زرد یا کرم رنگ باشد، بعد از انجام بلیچینگ تنها رنگ واقعی دندان‌ها قابل‌نمایش خواهد بود.

نکات قبل از انجام بلیچینگ دندان

قبل از انجام بلیچینگ برای اصلاح طرح لبخند ، دندان‌های پوسیده را ترمیم نمایید و در صورتی که رنگ دندان‌ها توسط مواد تیره تغییر کرده است شما می‌توانید از روکش سفید دندان استفاده کنید، تا رنگ دندان‌ها بعد از بلیچینگ برای داشتن یک لبخند زیبا به طور شفاف و یکدست جلوه داده شود. همچنین برای این‌که بلیچینگ انجام شده بروی دندان‌ها تأثیر بیشتری داشته باشد توصیه می‌شود که قبل از انجام بلیچینگ دندان، عمل جرم‌گیری را انجام دهید تا استفاده از بلیچینگ بتواند لایه‌های زیرین جرم روی دندان‌ها را به طور کامل از بین ببرد.


نکات مهم در هنگام انجام بلیچینگ دندان

انجام بلیچینگ دندان در خانه نسبت به انجام هزینه انجام بلیچینگ در مطلب دندانپزشکی، کمتر خواهد بود؛ اما در صورتی که مراحل انجام بلیچینگ به طور مستمر و مداوم ادامه پیدا نکند نمی‌تواند تأثیر بسزای در سفید کردن دندان‌ها داشته باشد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در انجام بلیچینگ مورد توجه قرا بگیرد، کاهش مصرف مواد کافئین دار مانند چای و قهوه است. از این رو تا حد امکان بعد از انجام عمل بلیچینگ، مصرف این نوشیدنی‌ها را محدود کنید و بیشتر از سبزیجات و میوه‌های تازه استفاده کنید.

یکی از مشکلاتی که بعد از انجام بلیچینگ برای دندان‌ها وجود خواهد داشت، ایجاد حساسیت در لثه‌ها خواهد بود؛ که با روش‌های درمانی تجویز شده توسط پزشک معالج به خوبی قابل کنترل می­باشد.

قیمت انجام بلیچینگ برای دندان‌ها

هزینه انجام بلیچینگ، بنا بر مواد استفاده‌شده متغیر خواهد بود؛ اما حدود هزینه‌های انجام بلیچینگ برای هر فک در مطب و هزینه انجام بلیچینگ در منزل متفاوت خواهد بود. برای آگاهی بیشتر از هزینه انجام بلیچینگ، می‌توانید با پزشک معالج مشورت کنید. تا با اطلاعات کامل بتوانید دندان‌هایتان را شفاف‌تر کرده و لبخندتان را زیباتر کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با کاشت دندان و لمینت دندان بیشتر آشنا شوید.  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: