چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم؟

چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم

دندانپزشک زیبایی برای ایجاد لبخند زیبا روش‌های متعددی را به افراد پیشنهاد می‌کند. ایمپلنت، لمینت و همچنین اصلاح طرح لبخند ازاین‌گونه روش‌ها محسوب می‌شود.

روش‌های دندانپزشکی زیبایی برای داشتن لبخندی زیبا

لبخند زیبا علاوه بر بالا بردن اعتمادبه‌نفس و روحیه، می‌تواند در زیبایی چهره شما نیز تأثیرات بسیاری داشته باشد. خیلی از عوامل می‌توانند لبخند شما را زیباتر کنند از جمله فرم صورت، فرم دهان، پوست مناسب و به‌خصوص دندان‌های سفید و ردیف. امروزه با آمدن شاخه‌های جدید در علم دندانپزشکی بسیاری از مواردی که زیبایی دندان‌ها را کاهش و تحت تأثیر قرار داده‌اند از طریق روش‌های دندانپزشکی زیبایی قابل‌ترمیم می‌باشند.

این امکان وجود دارد که فرد از دندان‌های کاملاً سالمی برخوردار باشد ولی به دلایل مختلف ازجمله بدرنگی، ردیف نبودن دندان‌ها و چندین مورد دیگر از لبخندی زیبا و دل‌نشین برخوردار نباشد. با استفاده از روش‌هایی مانند ارتودنسی شفاف و معمولی، لمینت های کامپوزیتی و سرامیکی و انواع ایمپلنت، این دسته از مشکلات در بخش زیبایی دندان‌ها برطرف می‌شوند. تجربه دندان‌پزشک زیبایی و همچنین متخصص ارتودنسی در میزان زیبایی لبخند شما از طریق برطرف نمودن عارضه‌های دندانی تأثیرگذار هستند. در ادامه به بیان برخی از این روش‌ها برای داشتن لبخندی زیبا اشاره می‌کنیم.

لبخند زیبا

بلیچینگ و لمینت دندان برای داشتن لبخند زیبا

اگر از دندان‌هایی بدرنگ برخوردارید که مانع از ایجاد لبخند زیبا در صورت شما می‌شود و یا برای دیده نشدن رنگ زرد دندان‌هایتان با لب‌هایی بسته می‌خندید، نگران نباشید. یکی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی برای برطرف کردن این مشکل انواع لمینت دندان می‌باشد. این روش که به دو صورت کامپوزیتی و همچنین سرامیکی انجام می‌شود درنهایت دندان‌هایی سفید و درخشان را برای شما به ارمغان خواهد آورد. نوع سرامیکی لمینت دندان شاید از نظر میزان هزینه گران‌تر باشد اما در استحکام و دوام و همچنین میزان سفیدی دندان‌ها بیشترین نتایج را حاصل خواهد نمود.

نوع کامپوزیتی نیز از روش‌های مناسبی برای سفید کردن دندان‌ها محسوب می‌شود و برای کسانی که هزینه درمان بیشتر برایشان مهم است می‌تواند گزینه مناسبی باشد. هزینه میزان تراش و مواد به‌کاررفته در این دو روش متفاوت می‌باشد. بلیچینگ دندان نیز برای سفید کردن دندان‌ها انجام می‌گیرد که به دو صورت بلیچینگ در منزل و هم‌چنین بلیچینگ در محل یا مطب انجام می‌شود.


لبخند زیبا با اصلاح طرح لبخند

درواقع اصلاح طرح لبخند در جهت ایجاد دندان‌هایی زیبا چه در افرادی که دندان‌های سالمی دارند و چه در افرادی که از دندان‌های شکسته و نامرتب برخوردارند، انجام می‌شود. درواقع در اصلاح طرح لبخند متخصص تغییراتی را در لثه، طول دندان‌ها، فاصله دندان‌ها و خط وسط دندان برای ایجاد انواع لبخند جوانی، اسپرت و لبخند زیبا عاقلانه ایجاد می‌نماید؛ اما انتخاب هریک از انواع لبخند با توجه به فرم صورت، سن و جنسیت فرد مراجعه‌کننده صورت می‌گیرد.

کاشت دندان برای داشتن لبخند زیبا

کاشت دندان که در میان متخصصین بانام ایمپلنت از آن یاد می‌شود، برای زیباتر شدن لبخند افرادی که دندان‌های خود را از دست‌ داده‌اند، استفاده می‌شود. در این روش از جایگزین‌های مناسب که بارنگ دندان و اندازه‌های آن‌ها هم‌خوانی داشته باشند برای پر کردن دندان خالی استفاده می‌شوند. این دندان‌های مصنوعی که با جراحی در استخوان‌های فک قرار می‌گیرند باید زیر نظر متخصص باتجربه انجام شوند. به دلیل دقت بالا و زمان زیاد برای این جراحی هزینه این روش به نسبت گران می‌باشد.

 البته نوع مواد به‌کار رفته نیز در میزان هزینه تأثیرگذار است. ما در این بحث در رابطه با چند نمونه از روش‌هایی که می‌توانند لبخند زیبا را برای شما به ارمغان بیاورند صحبت نمودیم و مسلماً روش‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند مؤثر و نتیجه‌بخش باشند. داشتن لبخندی زیبا حق هر انسانی است و شما عزیزان درصورتی‌که دچار عارضه‌ای در دندان‌هایتان هستید که زیبایی لبخندتان را از شما گرفته، توصیه می‌کنیم سریع‌تر اقدام به برطرف کردن آن‌ها نمایید.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: