توصیه های ضروری قبل و بعد از عمل ایمپلنت

توصیه های ضروری قبل و بعد از عمل ایمپلنت

امروزه با توجه به از بین رفتن دندان‌ها و مناسب بودن هزینه ایمپلنت استفاده از ایمپلنت‌ های دندانی و کاشت دندان در بین افراد رواج بسیاری یافته است. در هنگام انجام این عمل، انجام مراقبت‌های لازم قبل و بعد از عمل ایمپلنت از ضروریات می‌باشد. از این ‌رو برای افرادی که قصد انجام ایمپلنت را دارند، در ادامه به‌ طور مختصر برخی  روش­های مراقبت‌های ضروری ذکر شده است، تا انجام عمل ایمپلنت با کیفیت بهتری صورت بگیرد و بعد از انجام جراحی مشکلات خاصی برای لثه‌ها به وجود نیاید.


مراقبت‌های قبل از انجام کاشت دندان

اگر قصد انجام عمل ایمپلنت دندانی را دارید، در صورت مصرف داروهایی مانند آسپرین یا وافارین که خون را رقیق می کند، حتماً این موضوع را با پزشک معالج در میان بگذارید و 3 تا 5 روز قبل از انجام عمل ایمپلنت از مصرف کلیه ­ی داروهای رقیق‌کننده خون اجتناب کنید، تا روند جراحی و درمانی شما بعد از انجام جراحی ایمپلنت دچار مشکلات خاصی نشود.

یکی دیگر از نکات قابل توجه برای مراقبت‌های لازم هنگام عمل ایمپلنت، توجه به مصرف داروهای مسکن می‌باشد. ازاین‌رو توصیه می‌شود که قبل از انجام ایمپلنت دو عدد قرص ژلوفن 400 میلی‌گرم برای کمتر شدن درد در حین عمل مصرف کنید. توجه داشته باشید که قبل از انجام عمل ایمپلنت دندان، باید چکاپ کامل پزشکی جهت اطمینان بیشتر پزشک صورت بپذیرد. تا در حین عمل دچار مشکل خاصی نشوید.

هم‌چنین توصیه می‌شود که چندین شب قبل از انجام عمل ایمپلنت، بعد از مسواک و نخ دندان از دهان‌شویه استفاده کنید. تا لثه‌ها به‌طور کامل ضدعفونی شوند و در حین انجام ایمپلنت لثه‌ها در وضعیت مناسب‌تری قرار داشته باشند.


مراقبت‌های بعد از عمل ایمپلنت

یکی از مهم‌ترین نکاتی که بعد از انجام کاشت دندان در مرکز ایمپلنت شمال تهران، باید به آن توجه داشته باشید. استراحت داشتن به میزان کافی بعد از عمل جراحی ایمپلنت است. هم‌چنین توصیه می‌شود که بعد از انجام عمل ایمپلنت تا حد امکان از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین و فعالیت بیش‌ازحد خودداری فرمایید تا بتوانید بهبودی کامل را در مدت‌زمان کوتاه‌تری به دست بیاورید.

استفاده از کیسه یخ به مدت 10 دقیقه در هر یک ساعت، می‌تواند درد را تا حد زیادی بهبود دهد. همچنین استفاده از کیسه یخ می‌تواند، سبب کاهش تورم بعد از انجام عمل جراحی شود.

بعد از انجام عمل جراحی ایمپلنت تا حد امکان از مصرف غذاهای گرم اجتناب بفرمایید؛ زیرا استفاده از غذاها و مایعات گرم سبب افزایش خونریزی خواهد شد. ازاین‌رو بعد از انجام جراحی ایمپلنت توصیه می­شود از نوشیدنی‌های سرد مانند آب یخ استفاده کنید. تا بعد از انجام عمل جراحی درد در ناحیه انجام ایمپلنت  نیز کاهش پیدا کند.

عدم استفاده از دخانیات و الکل

بعد از انجام عمل ایمپلنت از مصرف سیگار و مشروبات الکلی جدا خودداری فرمایید؛ زیرا با مصرف سیگار لثه‌های شما به شدت آسیب می‌بیند و التیام یافتن محل جراحی بعد از انجام عمل ایمپلنت مدت‌زمان بیشتری طول خواهد کشید.

از این‌ رو جهت بهبود سریع زخم، از مصرف مواد مضر خودداری فرمایید. همچنین با رعایت بهداشت دهان و دندان و مسواک کردن روزانه می‌توانید روند بهبود بعد از انجام جراحی ایمپلنت را سرعت بیشتری ببخشید.

 عمل ایمپلنت

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: